
| : | ZVE-3W-183+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | HPA, 5900 - 180 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 113 |
| : | 1 |
1
$2,274.6600
$2,274.6600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 5.9GHz ~ 18GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 13V ~ 18V |
| Gain | 40dB |
| Current - Supply | 1.3A |
| Noise Figure | 5.5dB |
| P1dB | 34dBm |
| Test Frequency | 5.9GHz ~ 18GHz |