
| : | WEC6R0504QG-I |
|---|---|
| : | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| : | VINA Tech |
| : | 0.5F 6.0V 08*17 |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 131 |
| : | 1 |
1
$4.2300
$4.2300
10
$3.2500
$32.5000
50
$2.9300
$146.5000
100
$2.5200
$252.0000
500
$1.9800
$990.0000
1000
$1.8400
$1,840.0000
2500
$1.7700
$4,425.0000
5000
$1.7400
$8,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | VINA Tech |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.669" L x 0.335" W (17.00mm x 8.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Termination | PC Pins |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 295mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 65°C |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Capacitance | 500 mF |
| Voltage - Rated | 6 V |