| : | UMC5NT2G |
|---|---|
| : | Special Purpose |
| : | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| : | TRANS BRT DUAL |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 3100 |
| : | 1 |
1
$0.3000
$0.3000
10
$0.2100
$2.1000
100
$0.1000
$10.0000
500
$0.0800
$40.0000
1000
$0.0600
$60.0000
3000
$0.0500
$150.0000
6000
$0.0500
$300.0000
9000
$0.0400
$360.0000
30000
$0.0400
$1,200.0000
75000
$0.0300
$2,250.0000
150000
$0.0300
$4,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |