
| : | UM-Z3SV |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | TAKEX |
| : | Ultra miniature |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | 123 |
| : | 1 |
1
$120.4000
$120.4000
10
$114.3800
$1,143.8000
20
$108.3600
$2,167.2000
50
$102.3400
$5,117.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAKEX |
| Series | UM |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Sensing Distance | 0" ~ 1.181" (0mm ~ 30mm) |
| Sensing Method | Convergent |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Output Configuration | NPN - Light-ON |
| Voltage - Supply | 12 ~ 24 VDC |
| Response Time | 500µs |
| Ingress Protection | IEC IP64 |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Red (640nm) |