
| : | TRS1-80BPR002 |
|---|---|
| : | Thermostats - Mechanical - Industrial |
| : | TOKIN (KEMET) |
| : | TRS-, TEMPERATU |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 130 |
| : | 1 |
1
$26.8400
$26.8400
10
$22.5000
$225.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKIN (KEMET) |
| Series | TRS-P™ |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±3°C |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |
| Mounting Type | In Line |
| Circuit | SPST-NC |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Switching Temperature | 176°F (80°C) |
| Current Rating - DC | 0.5A (100V) |
| Switching Cycles | 100K |