
| : | TPS23753APW |
|---|---|
| : | Power Over Ethernet (PoE) Controllers |
| : | Texas Instruments |
| : | IC POE CNTRL 1 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 7890 |
| : | 1 |
1
$3.1700
$3.1700
10
$2.8400
$28.4000
90
$2.3300
$209.7000
270
$2.2100
$596.7000
540
$1.9800
$1,069.2000
1080
$1.6700
$1,803.6000
2520
$1.5900
$4,006.8000
5040
$1.5300
$7,711.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 0V ~ 57V |
| Current - Supply | 580µA |
| Internal Switch(s) | Both |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Auxiliary Sense | No |
| Number of Channels | 1 |
| Power - Max | 13 W |