
| : | THS7375IPWR |
|---|---|
| : | Video Amps and Modules |
| : | Texas Instruments |
| : | IC AMP BUFFER 1 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$1.5900
$1.5900
10
$1.4200
$14.2000
25
$1.3400
$33.5000
100
$1.1400
$114.0000
250
$1.0700
$267.5000
500
$0.9400
$470.0000
1000
$0.7800
$780.0000
2000
$0.7300
$1,460.0000
6000
$0.7000
$4,200.0000
10000
$0.6700
$6,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Buffer |
| Slew Rate | 150V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 10.3 mA |
| Current - Output / Channel | 90 mA |
| -3db Bandwidth | 9.5 MHz |