
| : | THS7314D |
|---|---|
| : | Video Amps and Modules |
| : | Texas Instruments |
| : | IC AMP BUFFER 8 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1120 |
| : | 1 |
1
$0.9200
$0.9200
10
$0.8100
$8.1000
75
$0.7600
$57.0000
150
$0.6200
$93.0000
300
$0.5700
$171.0000
525
$0.4900
$257.2500
1050
$0.3900
$409.5000
2550
$0.3500
$892.5000
5025
$0.3300
$1,658.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Buffer |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Circuits | 3 |
| Current - Supply | 16 mA |
| Current - Output / Channel | 70 mA |