

| : | TDA7442D013TR |
|---|---|
| : | Audio Special Purpose |
| : | STMicroelectronics |
| : | IC AUDIO TONE P |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$4.1200
$4.1200
1000
$2.1800
$2,180.0000
2000
$2.0700
$4,140.0000
5000
$1.9900
$9,950.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | I2C |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Specifications | 0.5dB |
| Applications | Consumer Audio |
| Supplier Device Package | 28-SO |
| Number of Channels | 2 |