
| : | TAMP-242GLN+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | SMT LNA, 1710 - |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
50
$43.7600
$2,188.0000
100
$41.0300
$4,103.0000
250
$38.2900
$9,572.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 11-SMD, No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1.71GHz ~ 2.4GHz |
| RF Type | PCS, TD-SCDMA, W-CDMA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 28.5dB |
| Current - Supply | 120mA |
| Noise Figure | 0.8dB |
| P1dB | 20.5dBm |
| Test Frequency | 2.2GHz ~ 2.4GHz |