
| : | SN74AUP1G58DBVT |
|---|---|
| : | Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| : | Texas Instruments |
| : | IC GATE MULT-FU |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1118 |
| : | 1 |
1
$1.0200
$1.0200
10
$0.9100
$9.1000
25
$0.8700
$21.7500
100
$0.7100
$71.0000
250
$0.6600
$165.0000
500
$0.5900
$295.0000
1250
$0.4600
$575.0000
2500
$0.4300
$1,075.0000
6250
$0.4100
$2,562.5000
12500
$0.4000
$5,000.0000
25000
$0.3800
$9,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Configurable Multiple Function |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Inputs | 3 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Number of Circuits | 1 |