

| : | SN74ALS521DWR |
|---|---|
| : | Comparators |
| : | Texas Instruments |
| : | IC COMPARATOR I |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$1.9400
$1.9400
10
$1.7500
$17.5000
25
$1.6500
$41.2500
100
$1.4000
$140.0000
250
$1.3200
$330.0000
500
$1.1500
$575.0000
1000
$0.9500
$950.0000
2000
$0.8900
$1,780.0000
6000
$0.8600
$5,160.0000
10000
$0.8200
$8,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ALS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Active Low |
| Type | Identity Comparator |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Output High, Low | 2.6mA, 24mA |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 20ns @ 5V, 50pF |
| Output Function | A=B |
| Number of Bits | 8 |