
| : | SM811K08TF |
|---|---|
| : | Solar Cells |
| : | ANYSOLAR |
| : | SOLAR CELL G3 T |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 138 |
| : | 1 |
1
$30.9600
$30.9600
60
$23.3400
$1,400.4000
120
$22.3700
$2,684.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ANYSOLAR |
| Series | IXOLAR™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cells |
| Size / Dimension | 3.504" L x 3.071" W x 0.059" H (89.00mm x 78.00mm x 1.50mm) |
| Type | Monocrystalline |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage @ Pmpp | 4.46 V |
| Current @ Pmpp | 315 mA |
| Voltage - Open Circuit | 5.53 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 335 mA |
| Power (Watts) - Max | 1.405 W |