
| : | SFEM020GB2ED1TB-I-CE-11P-STD |
|---|---|
| : | Memory |
| : | Swissbit |
| : | IC FLASH 160GBI |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 103 |
| : | 1 |
1
$25.3300
$25.3300
10
$23.5900
$235.9000
25
$23.3300
$583.2500
40
$22.7600
$910.4000
80
$20.8500
$1,668.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Swissbit |
| Series | EM-36 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 153-TFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 160Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH - NAND (TLC) |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 153-BGA (11.5x13) |
| Memory Interface | eMMC |
| Memory Organization | 20G x 8 |