
| : | SB033-010-03-A |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3G Shielding Specialties |
| : | RF EMI ABSORBIN |
| : | - |
| : | Sheet |
| : | 107 |
| : | 1 |
1
$95.0000
$95.0000
4
$80.0000
$320.0000
8
$75.0000
$600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3G Shielding Specialties |
| Series | - |
| Package | Sheet |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Elastomer |
| Length | 12.000" (304.80mm) |
| Shape | Square |
| Type | Absorbing Sheet |
| Width | 12.000" (304.80mm) |
| Operating Temperature | -51°C ~ 190°C |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.010" (0.25mm) |