
| : | NW-PA-12B01A-06 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | NuWaves RF Solutions |
| : | IC RF AMP GPS 1 |
| : | - |
| : | Box |
| : | 102 |
| : | |
1
$3,579.0000
$3,579.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NuWaves RF Solutions |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Frequency | 1.5GHz ~ 2GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 11V ~ 30V |
| Gain | 46.5dB |
| Current - Supply | 1.5A |
| P1dB | 35.8dBm |