
| : | MSR3-0R02F1 |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Riedon |
| : | RES 0.02 OHM 1% |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 223 |
| : | 1 |
1
$0.9400
$0.9400
10
$0.7900
$7.9000
25
$0.7700
$19.2500
50
$0.7000
$35.0000
100
$0.5700
$57.0000
250
$0.5100
$127.5000
500
$0.4800
$240.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Riedon |
| Series | MSR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 3W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety |
| Package / Case | Radial |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.598" L x 0.067" W (15.20mm x 1.70mm) |
| Composition | Metal Element |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 1.000" (25.40mm) |
| Resistance | 20 mOhms |