
| : | MPT4.8-150 |
|---|---|
| : | Solar Cells |
| : | PowerFilm Inc. |
| : | SOLAR CELL 480M |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 128 |
| : | 1 |
1
$18.1900
$18.1900
25
$14.4800
$362.0000
50
$13.7200
$686.0000
100
$13.1400
$1,314.0000
250
$12.2900
$3,072.5000
500
$11.7900
$5,895.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PowerFilm Inc. |
| Series | Wireless Electronics |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cells |
| Size / Dimension | 3.701" L x 5.748" W x 0.009" H (94.00mm x 146.00mm x 0.22mm) |
| Voltage @ Pmpp | 4.8 V |
| Current @ Pmpp | 100 mA |
| Voltage - Open Circuit | 7.4 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 128 mA |
| Power (Watts) - Max | 480 mW |