| : | MP930-0.10-1% |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Caddock Electronics, Inc. |
| : | RES 0.1 OHM 1% |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 574 |
| : | 1 |
1
$8.4600
$8.4600
10
$5.6300
$56.3000
50
$4.4900
$224.5000
100
$4.1100
$411.0000
500
$3.4700
$1,735.0000
1000
$3.4500
$3,450.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Caddock Electronics, Inc. |
| Series | Kool-Pak®MP900 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 30W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.52mm) |
| Resistance | 100 mOhms |