
| : | MHW2618HBSG100K |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Mentech Technology USA Inc. |
| : | FIXED IND 10UH |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 140 |
| : | 1 |
1
$26.9200
$26.9200
5
$26.9200
$134.6000
10
$21.5400
$215.4000
80
$10.7700
$861.6000
160
$9.2000
$1,472.0000
360
$8.0800
$2,908.8000
2160
$5.3800
$11,620.8000
4320
$4.0400
$17,452.8000
8640
$2.6900
$23,241.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mentech Technology USA Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 1.098" L x 1.098" W (27.94mm x 27.94mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Planar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 2.86mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 31.2A |
| Height - Seated (Max) | 0.700" (17.78mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 28 A |