
| : | MHW1807SG4R0K |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Mentech Technology USA Inc. |
| : | FIXED IND 4UH 1 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 350 |
| : | 1 |
5
$8.5600
$42.8000
10
$6.8500
$68.5000
100
$3.4200
$342.0000
400
$2.5700
$1,028.0000
1250
$2.1400
$2,675.0000
5000
$1.2800
$6,400.0000
10000
$0.8600
$8,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mentech Technology USA Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.800" L x 0.748" W (20.30mm x 19.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Planar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 3mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 18A |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Inductance | 4 µH |
| Current Rating (Amps) | 18 A |