

| : | MC88CH1O1CRA2L |
|---|---|
| : | Position, Proximity, Speed (Modules) - Industrial |
| : | Carlo Gavazzi |
| : | SAFETY MAGNETIC |
| : | - |
| : | Box |
| : | 106 |
| : | 1 |
1
$117.0000
$117.0000
5
$111.1500
$555.7500
10
$107.6400
$1,076.4000
25
$104.1300
$2,603.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Carlo Gavazzi |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Flange Mount |
| Output Type | NO/NC |
| Type | Reed Switch |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Termination Style | Cable |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Actuator Material | Magnet |
| Frequency | 100 Hz |