
| : | MAX98361DEWL+T |
|---|---|
| : | Audio Amplifiers |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | TINY, COST-EFFE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2600 |
| : | 1 |
1
$2.0300
$2.0300
10
$1.8200
$18.2000
25
$1.7200
$43.0000
100
$1.4600
$146.0000
250
$1.3700
$342.5000
500
$1.2000
$600.0000
1000
$1.0000
$1,000.0000
2500
$0.9300
$2,325.0000
5000
$0.8900
$4,450.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 9-WFBGA, WLBGA |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class D |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 3.2W x 1 @ 4Ohm |
| Supplier Device Package | 9-WLP (1.35x1.44) |