
| : | MAX1585ETJ+ |
|---|---|
| : | Special Purpose Regulators |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC REG CTLR DGT |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 160 |
| : | 1 |
1
$7.2400
$7.2400
10
$6.5400
$65.4000
60
$6.2300
$373.8000
120
$5.4100
$649.2000
300
$5.1700
$1,551.0000
540
$4.7100
$2,543.4000
1020
$4.1000
$4,182.0000
2520
$3.9500
$9,954.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 1.25V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 5 |
| Voltage - Input | 0.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Controller/Converter, Digital Cameras |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (5x5) |