| : | LTC6908CDCB-2#TRMPBF |
|---|---|
| : | Programmable Timers and Oscillators |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | IC OSC SILICON |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 240 |
| : | 1 |
1
$5.4900
$5.4900
10
$4.9300
$49.3000
25
$4.6600
$116.5000
100
$4.0400
$404.0000
250
$3.8300
$957.5000
500
$3.4400
$1,720.0000
1000
$2.9000
$2,900.0000
2500
$2.7500
$6,875.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 50kHz ~ 10MHz |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
| Current - Supply | 1.25 mA |