

| : | LTC6907HS6#TRPBF |
|---|---|
| : | Programmable Timers and Oscillators |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | IC OSC SILICON |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 4862 |
| : | 1 |
1
$6.2100
$6.2100
10
$5.5800
$55.8000
25
$5.2700
$131.7500
100
$4.5700
$457.0000
250
$4.3300
$1,082.5000
500
$3.8900
$1,945.0000
1000
$3.2800
$3,280.0000
2500
$3.1200
$7,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 40kHz ~ 4MHz |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Current - Supply | 305 µA |