| : | LMPEC000 |
|---|---|
| : | Position, Proximity, Speed (Modules) |
| : | Red Lion |
| : | SENSOR LOG MAGN |
| : | - |
| : | Box |
| : | 101 |
| : | 1 |
1
$139.2300
$139.2300
10
$128.5900
$1,285.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Barrel, Stainless Steel |
| Output Type | Transistor, Base-Emitter Resistor |
| Type | Logic Magnetic Pickup |
| Operating Temperature | -18°C ~ 60°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 9V ~ 30V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 10 kHz |