
| : | KTB8399PEDAA-TR |
|---|---|
| : | Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators |
| : | Kinetic Technologies |
| : | 3A, 2.4MHZ, LOW |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 3100 |
| : | 1 |
1
$0.9100
$0.9100
10
$0.8100
$8.1000
25
$0.7700
$19.2500
100
$0.6300
$63.0000
250
$0.5900
$147.5000
500
$0.5200
$260.0000
1000
$0.4100
$410.0000
3000
$0.3900
$1,170.0000
6000
$0.3700
$2,220.0000
15000
$0.3500
$5,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kinetic Technologies |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 15-WFBGA, WLCSP |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
| Current - Output | 3A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.4MHz |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Topology | Buck |
| Supplier Device Package | 15-WLCSP (1.34x2.05) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Output (Max) | 3.345V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |