
| : | KRL7638E-C-R100-F-T1 |
|---|---|
| : | Chip Resistor - Surface Mount |
| : | Susumu |
| : | CURRENT SENSE R |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
1000
$0.8300
$830.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Susumu |
| Series | KRL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 4W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Package / Case | Wide 3015 (7638 Metric), 1530 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.299" W (3.80mm x 7.60mm) |
| Composition | Metal Foil |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Resistance | 100 mOhms |