
| : | KLNCNTE10MFNCBCB |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | KYOCERA AVX |
| : | 10 MHZ OCXO TH |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$136.1700
$136.1700
60
$129.3600
$7,761.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | KLN |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-DIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension | 0.795" L x 0.496" W (20.20mm x 12.60mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | CMOS, TTL |
| Type | OCXO |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±10ppb |
| Voltage - Supply | 12V |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Frequency | 10 MHz |
| Base Resonator | Crystal |