
| : | IV1D12020T3 |
|---|---|
| : | Diode Arrays |
| : | Inventchip Technology |
| : | DIODE ARR SIC 1 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 220 |
| : | 1 |
1
$17.6000
$17.6000
10
$15.5100
$155.1000
100
$13.4100
$1,341.0000
500
$12.1600
$6,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Inventchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A (DC) |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 20 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 1200 V |