
| : | FTCSU548 |
|---|---|
| : | Touch Screen Controllers |
| : | NKK Switches |
| : | IC SCREEN CNTRL |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$13.9000
$13.9000
10
$10.4800
$104.8000
80
$8.8000
$704.0000
440
$8.0900
$3,559.6000
945
$7.6400
$7,219.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NKK Switches |
| Series | FT |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | Serial, USB |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP |
| Touchscreen | 5 Wire Resistive |
| Current - Supply | 170 mA |