
| : | FEMC008GTTG7-T14-16 |
|---|---|
| : | Memory |
| : | Flexxon |
| : | IC FLASH 64GBIT |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 246 |
| : | 1 |
1
$22.9000
$22.9000
10
$21.3200
$213.2000
25
$21.0900
$527.2500
40
$20.5700
$822.8000
80
$18.0600
$1,444.8000
230
$17.4500
$4,013.5000
440
$16.9800
$7,471.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Flexxon |
| Series | XTRA III |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 153-VFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 64Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Technology | FLASH - NAND (MLC) |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 153-FBGA (11.5x13) |
| Memory Interface | eMMC |
| Memory Organization | 8G x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |