
| : | EKMC1608111 |
|---|---|
| : | Optical Motion Sensors |
| : | Panasonic Electric Works |
| : | SENSOR PIR 170U |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 150 |
| : | 1 |
1
$12.3200
$12.3200
10
$9.8600
$98.6000
25
$9.1200
$228.0000
100
$7.8900
$789.0000
450
$7.3900
$3,325.5000
950
$6.9000
$6,555.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | EKMC |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Wide Area Lens, White |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Digital |
| Sensing Distance | 232" (5.9m) 19.4' |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Sensor Type | Motion, Pyroelectric, PIR (Passive Infrared) |
| Trigger Type | Internal |