
| : | DIABLO16 |
|---|---|
| : | Application Specific Microcontrollers |
| : | 4D Systems |
| : | IC GRAPHICS CTL |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$21.9500
$21.9500
10
$19.2100
$192.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 4D Systems |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-TQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | I2C, LCD, OLED, SD, SPI, TFT, TTL |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Program Memory Type | FLASH (192kB) |
| Applications | Graphics Processor |
| Core Processor | EVE |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Number of I/O | 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |