| : | DB3 |
|---|---|
| : | DIACs, SIDACs |
| : | Diotec Semiconductor |
| : | DIAC DO-35 28V |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 8723 |
| : | |
1
$0.1400
$0.1400
10
$0.1000
$1.0000
100
$0.0600
$6.0000
500
$0.0400
$20.0000
1000
$0.0300
$30.0000
2000
$0.0200
$40.0000
5000
$0.0200
$100.0000
10000
$0.0200
$200.0000
25000
$0.0200
$500.0000
50000
$0.0200
$1,000.0000
125000
$0.0100
$1,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C (TJ) |
| Voltage - Breakover | 28 ~ 36V |
| Current - Breakover | 200 µA |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Current - Peak Output | 2 A |