
| : | D3C4042-1 |
|---|---|
| : | RF Circulators and Isolators |
| : | DiTom Microwave Inc. |
| : | 40.00 - 42.00 G |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$1,300.0000
$1,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DiTom Microwave Inc. |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Connector Type | TYPE-K FEMALE |
| Frequency | 40 GHz ~ 42 GHz |
| Type | Circulator |
| Insertion Loss | 0.8dB |
| VSWR | 1.25 |
| Isolation | 20dB |
| Power - Average Forward | 5 W |