
| : | CZP-7R5L604R-TW |
|---|---|
| : | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| : | CDA (Zhifengwei Technology) |
| : | 7.5V 0.6F 24*8* |
| : | - |
| : | Box |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$4.4500
$4.4500
10
$3.4100
$34.1000
50
$3.0800
$154.0000
100
$2.6500
$265.0000
500
$2.0800
$1,040.0000
1000
$1.9400
$1,940.0000
2500
$1.8600
$4,650.0000
5000
$1.8300
$9,150.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CZP-7.5V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.945" L x 0.315" W (24.00mm x 8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Termination | PC Pins |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 225mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.768" (19.50mm) |
| Capacitance | 600 mF |
| Voltage - Rated | 7.5 V |