
| : | CS4272-DZZ |
|---|---|
| : | CODECS |
| : | Cirrus Logic |
| : | IC CODEC 24BIT |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 3533 |
| : | 1 |
1
$12.2400
$12.2400
10
$11.2500
$112.5000
50
$10.7800
$539.0000
100
$9.5000
$950.0000
250
$9.0300
$2,257.5000
500
$8.4500
$4,225.0000
1000
$7.7500
$7,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Stereo Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.1V ~ 5.25V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 114 / 114 |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |