
| : | CR7SFT-122 |
|---|---|
| : | Current Sense Transformers |
| : | CR Magnetics, Inc. |
| : | COMMERCIAL CLAS |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$71.2300
$71.2300
10
$67.6700
$676.7000
25
$65.8900
$1,647.2500
100
$60.9900
$6,099.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CR Magnetics, Inc. |
| Series | CR7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Stud |
| Frequency Range | 50Hz ~ 400Hz |
| Height - Seated (Max) | 4.850" (123.19mm) |
| Current Ratio | 1200:5 |
| Current Rating (Amps) | 1200 A |