
| : | AM1102 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Atlanta Micro |
| : | IC RF AMP GPS 0 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1850 |
| : | 1 |
1
$106.5800
$106.5800
10
$100.4900
$1,004.9000
25
$94.4000
$2,360.0000
100
$88.3100
$8,831.0000
2000
$75.3800
$150,760.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Atlanta Micro |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-TFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 22GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.3V |
| Gain | 15dB |
| Current - Supply | 46mA |
| Noise Figure | 2.3dB |
| P1dB | 15dBm |
| Test Frequency | 10GHz |
| Supplier Device Package | 12-QFN (3x3) |