
| : | AM1065 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Atlanta Micro |
| : | IC RF AMP GPS 0 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 178 |
| : | 1 |
1
$65.0200
$65.0200
10
$60.6300
$606.3000
25
$56.2400
$1,406.0000
100
$52.7200
$5,272.0000
1250
$44.8100
$56,012.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Atlanta Micro |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-VFCQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 8GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.2V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 72mA |
| Noise Figure | 2dB |
| P1dB | 18dBm |
| Supplier Device Package | 24-CQFN (3.9x3.9) |