
| : | AM1064-2 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Atlanta Micro |
| : | IC RF AMP GPS 0 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1665 |
| : | 1 |
1
$28.5600
$28.5600
10
$26.3600
$263.6000
25
$24.1600
$604.0000
100
$22.3300
$2,233.0000
250
$21.2400
$5,310.0000
500
$19.7700
$9,885.0000
4300
$18.4500
$79,335.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Atlanta Micro |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-VFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 8GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.2V |
| Gain | 21dB |
| Current - Supply | 73mA |
| Noise Figure | 2dB |
| P1dB | 18dBm |
| Supplier Device Package | 6-DFN (1.3x2) |