
| : | ALD1101PAL |
|---|---|
| : | FET, MOSFET Arrays |
| : | Advanced Linear Devices, Inc. |
| : | MOSFET 2N-CH 10 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 185 |
| : | 1 |
1
$8.2500
$8.2500
50
$6.5800
$329.0000
100
$5.8900
$589.0000
500
$5.2000
$2,600.0000
1000
$4.6800
$4,680.0000
2000
$4.3800
$8,760.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Advanced Linear Devices, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) Matched Pair |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 500mW |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 10.6V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 75Ohm @ 5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 10µA |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |