
| : | AIP5D05E060Q4S |
|---|---|
| : | Power Driver Modules |
| : | Alpha and Omega Semiconductor, Inc. |
| : | IPM5 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | 1 |
90
$5.7900
$521.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alpha and Omega Semiconductor, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 23-PowerDIP Module (0.748", 19.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | IGBT |
| Configuration | 3 Phase Inverter |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Current | 5 A |
| Voltage | 600 V |