
| : | AH1003R300JE66 |
|---|---|
| : | Chassis Mount Resistors |
| : | Vishay / Huntington Electric, Inc. |
| : | AH100 3.3 5% E6 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
25
$33.0100
$825.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Huntington Electric, Inc. |
| Series | AH |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 100W |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Package / Case | Axial, Box |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 2.598" L x 1.890" W (66.00mm x 48.00mm) |
| Composition | Wirewound |
| Operating Temperature | -25°C ~ 250°C |
| Mounting Feature | Flanges |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Resistance | 3.3 Ohms |