
| : | AD9832BRUZ |
|---|---|
| : | Direct Digital Synthesis (DDS) |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | IC DDS 25MHZ 10 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 508 |
| : | 1 |
1
$18.0300
$18.0300
10
$16.5700
$165.7000
96
$13.9900
$1,343.0400
288
$13.3100
$3,833.2800
576
$12.4500
$7,171.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 5.5V |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Master fclk | 25 MHz |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |