
| : | A301-100 |
|---|---|
| : | Force Sensors, Load Cells |
| : | Tekscan |
| : | FORCE SENSOR 9. |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 435 |
| : | 1 |
1
$15.2000
$15.2000
10
$12.0300
$120.3000
25
$11.4000
$285.0000
100
$9.8200
$982.0000
500
$9.1800
$4,590.0000
1000
$8.7100
$8,710.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tekscan |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Sensor Type | Force Sensing Resistor |
| Actuator Type | Flat Membrane |
| Operating Force | 45.36kgf (100lbs) |
| Includes | Sensor, Resistor, Capacitors |
| Actuator Style/Size | Round, 9.53mm |