
| : | A18168-150 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Laird - Performance Materials |
| : | RF EMI ABSORBER |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
2
$343.5400
$687.0800
10
$333.2000
$3,332.0000
25
$330.6200
$8,265.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Laird - Performance Materials |
| Series | CoolZorb |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Length | 18.000" (457.20mm) |
| Shape | Square |
| Type | Absorbers |
| Width | 18.000" (457.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C |
| Thickness - Overall | 0.150" (3.80mm) |