
| : | 760308101141 |
|---|---|
| : | Wireless Charging Coils |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | WE-WPCC WIRELES |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 202 |
| : | 1 |
1
$18.2800
$18.2800
10
$15.9000
$159.0000
50
$14.4500
$722.5000
84
$13.3800
$1,123.9200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | WE-WPCC |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 10µH |
| Size / Dimension | 1.97" Dia x 0.20" H (50.0mm x 5.0mm) |
| Current Rating (Amps) | 9A |
| Function | Transmitter |
| Type | 1 Coil, 2 Layer |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 30mOhm Max |
| Q @ Freq | 220 @ 125kHz |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 16A |